Stateline Speedway

  • 1
Last Race Of 2021

Last Race Of 2021

Kid's Night

6/25/2021 - Stateline Speedway

Post Falls, ID

Johnson Surveying Hobby Stock 100

Classes

  • Flattop Roofing Legends10 entries
  • Johnson Surveying Hobby Stocks17 entries
  • Superior Towing Roadrunners27 entries
  • AMCA Dwarfs9 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Flattop Roofing Legends

25 Laps

MAIN EVENT

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 47 Dave Garber Dave Garber Spokane, WA Spokane, WA 3
2 3 58 Devin Clayton Devin Clayton Kalispell, MT Kalispell, MT 1
3 8 12 Chase Eisenzimer Chase Eisenzimer Kalispell, MT Kalispell, MT 5
4 9 97X John Kirk John Kirk Vashon Island, WA Vashon Island, WA 5
5 10 7 Tim Lacy Tim Lacy Spokane, WA Spokane, WA 5
6 1 19 Joel Schrader Joel Schrader Colbert, WA Colbert, WA -5
DQ 5 01 Tyler Corpron Tyler Corpron Kalispell, MT Kalispell, MT -
DQ 2 64D Bryce Denney Bryce Denney Kalispell, MT Kalispell, MT -
DQ 6 64 Brock Denney Brock Denney Kalispell, MT Kalispell, MT -
DQ 7 5 Tristan Corpron Tristan Corpron Columbia fals, MT Columbia fals, MT -
8 Laps

HEAT

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 58 Devin Clayton Devin Clayton Kalispell, MT Kalispell, MT 3
2 2 19 Joel Schrader Joel Schrader Colbert, WA Colbert, WA -
3 1 12 Chase Eisenzimer Chase Eisenzimer Kalispell, MT Kalispell, MT -2
4 10 7 Tim Lacy Tim Lacy Spokane, WA Spokane, WA 6
5 9 97X John Kirk John Kirk Vashon Island, WA Vashon Island, WA 4
6 5 47 Dave Garber Dave Garber Spokane, WA Spokane, WA -1
DQ 7 64 Brock Denney Brock Denney Kalispell, MT Kalispell, MT -
DQ 8 5 Tristan Corpron Tristan Corpron Columbia fals, MT Columbia fals, MT -
DQ 6 01 Tyler Corpron Tyler Corpron Kalispell, MT Kalispell, MT -
DQ 3 64D Bryce Denney Bryce Denney Kalispell, MT Kalispell, MT -
All transfer

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 7 47 Dave Garber Dave Garber Spokane, WA Spokane, WA 15.295
2 1 58 Devin Clayton Devin Clayton Kalispell, MT Kalispell, MT 15.370
3 10 19 Joel Schrader Joel Schrader Colbert, WA Colbert, WA 15.598
4 6 12 Chase Eisenzimer Chase Eisenzimer Kalispell, MT Kalispell, MT 15.810
5 8 97X John Kirk John Kirk Vashon Island, WA Vashon Island, WA 16.208
DQ 2 5 Tristan Corpron Tristan Corpron Columbia fals, MT Columbia fals, MT 15.190
DQ 5 64 Brock Denney Brock Denney Kalispell, MT Kalispell, MT 15.213
DQ 3 01 Tyler Corpron Tyler Corpron Kalispell, MT Kalispell, MT 15.294
DQ 4 64D Bryce Denney Bryce Denney Kalispell, MT Kalispell, MT 15.582
All transfer

Johnson Surveying Hobby Stocks

100 Laps

MAIN EVENT

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 15 Treven Tarr Treven Tarr Spokane, WA Spokane, WA 4
2 6 14 Aaron Clanton Aaron Clanton COEUR D ALENE, ID COEUR D ALENE, ID 4
3 8 03 Casey Cavender Casey Cavender Naples, ID Naples, ID 5
4 9 5 Jess Havens Jess Havens Air Way Heights, WA Air Way Heights, WA 5
5 7 112 Josh Biehl Josh Biehl Otis Orchards, WA Otis Orchards, WA 2
6 1 94 Mike Burghard Mike Burghard Newman Lake, WA Newman Lake, WA -5
7 11 10 Gauge Howell Gauge Howell Athol, ID Athol, ID 4
8 2 46 Bryan Butterfield Bryan Butterfield Spokane, WA Spokane, WA -6
9 16 33 Jody Duncan Jody Duncan Athol, ID Athol, ID 7
10 12 34 Terry Armstrong Jr Terry Armstrong Jr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 2
11 4 31 Brenden Tarr Brenden Tarr Spokane, WA Spokane, WA -7
12 15 22B Darrell Barton Darrell Barton Spokane, WA Spokane, WA 3
13 10 80 Frank Varner Frank Varner Spokane, WA Spokane, WA -3
14 3 93 Cameron Moore Cameron Moore Post Falls, ID Post Falls, ID -11
15 14 19 Marquis Smith Marquis Smith Spokane, WA Spokane, WA -1
16 13 63 Terri Markley Terri Markley Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -3
8 Laps

C HEAT

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 34 Terry Armstrong Jr Terry Armstrong Jr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 3
2 3 63 Terri Markley Terri Markley Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 1
3 5 33 Jody Duncan Jody Duncan Athol, ID Athol, ID 2
4 2 19 Marquis Smith Marquis Smith Spokane, WA Spokane, WA -2
5 1 22B Darrell Barton Darrell Barton Spokane, WA Spokane, WA -4
All transfer
8 Laps

B HEAT

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 15 Treven Tarr Treven Tarr Spokane, WA Spokane, WA 5
2 1 10 Gauge Howell Gauge Howell Athol, ID Athol, ID -1
3 4 93 Cameron Moore Cameron Moore Post Falls, ID Post Falls, ID 1
4 5 31 Brenden Tarr Brenden Tarr Spokane, WA Spokane, WA 1
5 2 94 Mike Burghard Mike Burghard Newman Lake, WA Newman Lake, WA -3
6 3 46 Bryan Butterfield Bryan Butterfield Spokane, WA Spokane, WA -3
All transfer
8 Laps

A HEAT

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 14 Aaron Clanton Aaron Clanton COEUR D ALENE, ID COEUR D ALENE, ID -
2 5 80 Frank Varner Frank Varner Spokane, WA Spokane, WA 3
3 3 03 Casey Cavender Casey Cavender Naples, ID Naples, ID -
4 4 5 Jess Havens Jess Havens Air Way Heights, WA Air Way Heights, WA -
5 2 112 Josh Biehl Josh Biehl Otis Orchards, WA Otis Orchards, WA -3
All transfer

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 16 80 Frank Varner Frank Varner Spokane, WA Spokane, WA 15.244
2 9 5 Jess Havens Jess Havens Air Way Heights, WA Air Way Heights, WA 15.379
3 6 03 Casey Cavender Casey Cavender Naples, ID Naples, ID 15.464
4 3 112 Josh Biehl Josh Biehl Otis Orchards, WA Otis Orchards, WA 15.502
5 7 14 Aaron Clanton Aaron Clanton COEUR D ALENE, ID COEUR D ALENE, ID 15.523
6 15 15 Treven Tarr Treven Tarr Spokane, WA Spokane, WA 15.628
7 14 31 Brenden Tarr Brenden Tarr Spokane, WA Spokane, WA 15.758
8 12 93 Cameron Moore Cameron Moore Post Falls, ID Post Falls, ID 15.834
9 5 46 Bryan Butterfield Bryan Butterfield Spokane, WA Spokane, WA 15.891
10 4 94 Mike Burghard Mike Burghard Newman Lake, WA Newman Lake, WA 15.987
11 10 10 Gauge Howell Gauge Howell Athol, ID Athol, ID 16.022
12 1 34 Terry Armstrong Jr Terry Armstrong Jr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 16.033
13 11 63 Terri Markley Terri Markley Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 16.973
14 13 19 Marquis Smith Marquis Smith Spokane, WA Spokane, WA 17.689
15 2 22B Darrell Barton Darrell Barton Spokane, WA Spokane, WA 17.792
16 8 33 Jody Duncan Jody Duncan Athol, ID Athol, ID 18.741
17 65 AJ Ward AJ Ward Spokane, WA Spokane, WA 14.277
All transfer

Superior Towing Roadrunners

15 Laps

B MAIN

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 9 18 Andrew Bennett Andrew Bennett Davenport, WA Davenport, WA 8
2 2 77 Gerald Schuh Gerald Schuh Spokane, WA Spokane, WA -
3 8 8 Ryan Burnett Ryan Burnett Spokane, WA Spokane, WA 5
4 3 56 Kyle Kent Kyle Kent -1
5 4 10 Cara Schuh Cara Schuh Spokane, WA Spokane, WA -1
6 5 1 Kenneth Huck Jr. Kenneth Huck Jr. Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -1
7 7 21 Sarah Hodgson Sarah Hodgson Mead, WA Mead, WA -
8 11 98 Racyn Rupert Racyn Rupert Spokane, WA Spokane, WA 3
9 13 2 Keith Marshall Keith Marshall Mead, WA Mead, WA 4
10 14 7 Jesse Barton Jesse Barton Spokane, WA Spokane, WA 4
11 12 90 Anthony Huck Anthony Huck Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 1
12 1 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA -11
13 6 28 Taz Tarr Taz Tarr Spokane, WA Spokane, WA -7
14 10 151 Janell Tarr Janell Tarr Spokane, WA Spokane, WA -4
25 Laps

MAIN EVENT

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 11 22 Terry Auckerman Terry Auckerman Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 10
2 9 9 Brandon Garber Brandon Garber Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 7
3 12 47 Dan Martin Dan Martin Spokane, WA Spokane, WA 9
4 5 42 Justin Lentz Justin Lentz Spokane, WA Spokane, WA 1
5 1 52 Sara Duncan Sara Duncan Athol, ID Athol, ID -4
6 7 48 Cameron Christman Cameron Christman Cheney, WA Cheney, WA 1
7 2 13 Wes Tucker Wes Tucker Spokane, WA Spokane, WA -5
8 3 89 Vaughn Harbison Vaughn Harbison Otis Orchards, WA Otis Orchards, WA -5
9 4 31 Ken Kelley Ken Kelley Medical lake, WA Medical lake, WA -5
10 6 11 Garrett Edwards Garrett Edwards Newman Lake, WA Newman Lake, WA -4
11 8 14 Masen Hagood Masen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA -3
12 10 4 Chris Miner Chris Miner Ephrata, WA Ephrata, WA -2
8 Laps

D HEAT

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 10 Cara Schuh Cara Schuh Spokane, WA Spokane, WA 5
2 3 77 Gerald Schuh Gerald Schuh Spokane, WA Spokane, WA 1
3 5 56 Kyle Kent Kyle Kent 2
4 1 98 Racyn Rupert Racyn Rupert Spokane, WA Spokane, WA -3
5 4 2 Keith Marshall Keith Marshall Mead, WA Mead, WA -1
6 2 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA -4
All transfer
8 Laps

C HEAT

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 8 Ryan Burnett Ryan Burnett Spokane, WA Spokane, WA 3
2 5 18 Andrew Bennett Andrew Bennett Davenport, WA Davenport, WA 3
3 1 1 Kenneth Huck Jr. Kenneth Huck Jr. Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -2
4 3 21 Sarah Hodgson Sarah Hodgson Mead, WA Mead, WA -1
5 2 28 Taz Tarr Taz Tarr Spokane, WA Spokane, WA -3
6 6 151 Janell Tarr Janell Tarr Spokane, WA Spokane, WA -
All transfer
8 Laps

B HEAT

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 13 Wes Tucker Wes Tucker Spokane, WA Spokane, WA 1
2 1 52 Sara Duncan Sara Duncan Athol, ID Athol, ID -1
3 5 42 Justin Lentz Justin Lentz Spokane, WA Spokane, WA 2
4 4 31 Ken Kelley Ken Kelley Medical lake, WA Medical lake, WA -
5 3 89 Vaughn Harbison Vaughn Harbison Otis Orchards, WA Otis Orchards, WA -2
6 6 11 Garrett Edwards Garrett Edwards Newman Lake, WA Newman Lake, WA -
All transfer
8 Laps

A HEAT

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 4 Chris Miner Chris Miner Ephrata, WA Ephrata, WA 2
2 4 22 Terry Auckerman Terry Auckerman Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 2
3 1 48 Cameron Christman Cameron Christman Cheney, WA Cheney, WA -2
4 7 Jesse Barton Jesse Barton Spokane, WA Spokane, WA -
5 5 47 Dan Martin Dan Martin Spokane, WA Spokane, WA -
6 6 9 Brandon Garber Brandon Garber Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -
7 2 14 Masen Hagood Masen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA -5
All transfer

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 18 47 Dan Martin Dan Martin Spokane, WA Spokane, WA 17.125
2 27 22 Terry Auckerman Terry Auckerman Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 17.242
3 2 9B David Bauer David Bauer Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 17.378
4 19 4 Chris Miner Chris Miner Ephrata, WA Ephrata, WA 17.411
5 8 9 Brandon Garber Brandon Garber Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 17.423
6 9 14 Masen Hagood Masen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA 17.570
7 5 48 Cameron Christman Cameron Christman Cheney, WA Cheney, WA 17.588
8 7 11 Garrett Edwards Garrett Edwards Newman Lake, WA Newman Lake, WA 17.620
9 16 42 Justin Lentz Justin Lentz Spokane, WA Spokane, WA 17.670
10 14 31 Ken Kelley Ken Kelley Medical lake, WA Medical lake, WA 17.704
11 10 89 Vaughn Harbison Vaughn Harbison Otis Orchards, WA Otis Orchards, WA 17.753
12 26 13 Wes Tucker Wes Tucker Spokane, WA Spokane, WA 17.812
13 6 52 Sara Duncan Sara Duncan Athol, ID Athol, ID 17.874
14 24 151 Janell Tarr Janell Tarr Spokane, WA Spokane, WA 17.967
15 3 18 Andrew Bennett Andrew Bennett Davenport, WA Davenport, WA 17.970
16 4 8 Ryan Burnett Ryan Burnett Spokane, WA Spokane, WA 17.986
17 11 21 Sarah Hodgson Sarah Hodgson Mead, WA Mead, WA 18.111
18 25 28 Taz Tarr Taz Tarr Spokane, WA Spokane, WA 18.142
19 13 1 Kenneth Huck Jr. Kenneth Huck Jr. Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 18.224
20 21 10 Cara Schuh Cara Schuh Spokane, WA Spokane, WA 18.262
21 15 56 Kyle Kent Kyle Kent 18.267
22 17 2 Keith Marshall Keith Marshall Mead, WA Mead, WA 18.513
23 22 77 Gerald Schuh Gerald Schuh Spokane, WA Spokane, WA 18.535
24 23 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA 18.904
25 20 98 Racyn Rupert Racyn Rupert Spokane, WA Spokane, WA 19.086
26 12 90 Anthony Huck Anthony Huck Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 19.959

AMCA Dwarfs

20 Laps

MAIN EVENT

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 23 Tylor Howard Tylor Howard Kent, WA Kent, WA 2
2 2 8W Dale Knutson Dale Knutson -
3 5 4W Brian Taylor Brian Taylor Tumwater, WA Tumwater, WA 2
4 4 5W Steven Taylor Steven Taylor PORT TOWNSEND, WA PORT TOWNSEND, WA -
5 1 77W Wade Stringer Wade Stringer Olympia, WA Olympia, WA -4
6 7 21 Robert Stark Robert Stark Bremerton, WA Bremerton, WA 1
7 6 13W John Knespel Jr John Knespel Jr Arlington, WA Arlington, WA -1
8 Laps

HEAT

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 37W Troy Knusas Troy Knusas Nine Mile Falls, WA Nine Mile Falls, WA 6
2 8 23 Tylor Howard Tylor Howard Kent, WA Kent, WA 6
3 6 8W Dale Knutson Dale Knutson 3
4 3 4W Brian Taylor Brian Taylor Tumwater, WA Tumwater, WA -1
5 4 5W Steven Taylor Steven Taylor PORT TOWNSEND, WA PORT TOWNSEND, WA -1
6 2 13W John Knespel Jr John Knespel Jr Arlington, WA Arlington, WA -4
7 5 77W Wade Stringer Wade Stringer Olympia, WA Olympia, WA -2
8 1 21 Robert Stark Robert Stark Bremerton, WA Bremerton, WA -7
All transfer

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 1 23 Tylor Howard Tylor Howard Kent, WA Kent, WA 15.129
2 3 37W Troy Knusas Troy Knusas Nine Mile Falls, WA Nine Mile Falls, WA 15.395
3 4 8W Dale Knutson Dale Knutson 15.720
4 7 77W Wade Stringer Wade Stringer Olympia, WA Olympia, WA 15.889
5 9 5W Steven Taylor Steven Taylor PORT TOWNSEND, WA PORT TOWNSEND, WA 15.968
6 8 4W Brian Taylor Brian Taylor Tumwater, WA Tumwater, WA 16.019
7 2 13W John Knespel Jr John Knespel Jr Arlington, WA Arlington, WA 18.493
8 6 21 Robert Stark Robert Stark Bremerton, WA Bremerton, WA 19.058
All transfer

Latest Photos

Latest Videos

Auto Source
Rock Auto - Stateline Speedway
Coca Cola
Monster Energy
Flattop Roofing
Findlay Post Falls
Johnson Surveying
North West Road and Drive
Superior Towing  Recovery
Contingency Connection Racer
Project Filter
Dirt Kart Real Racing